Zvuk/obraz

Věřte, že prvních pár měsíců budete k miminku chodit při jakémkoliv jeho zvukovém projevu. Postupem času se však naučíte, který zvuk vyžaduje vaši fyzickou kontrolu a u kterého naopak můžete klidně zůstat koukat na zápas nebo pokračovat v hraní na PlayStationu. Nakonec dojdete do bodu, kdy bude dítě schopné fungovat bez vás i delší dobu a vy ho budete chtít zkontrolovat, aniž byste ho rušili. Proto zvažte variantu, jak audio chůvičky, tak i video chůvičky. Video chůvičku navíc využijete ke kontrole toho, jestli se prcek v noci budí nebo jestli spí v kuse.

obraz nebo zvukx

Dosah a rušení signálu

Pokud bydlíte v bytě nebo malém domě s menší zahrádkou, určitě vám bude stačit dosah do 300 metrů s digitálním přenosem. Naopak, pokud vlastníte sídlo, za které by se nemusela stydět ani královská rodina, vyberte analogovou chůvičku s velkým dosahem.

Dosah a s ním spojená možnost rušení jinými přístroji (jiné chůvičky, rádio, TV, Wi-Fi) se odvíjí od technologie přenosu (analogová/digitální). Analogové chůvičky jsou náchylnější k rušení jinými přístroji – pracují s menším počtem frekvencí. Mají však lepší dosah a průchod signálu skrze překážky. Naopak digitální přenos je lepší do menších, nečlenitých prostorů s velkým počtem dalších přístrojů.

Existují také tzv. smart chůvičky fungující přes Wi-Fi připojení. Zde je dosah a síla přenosu signálu závislá na vašem internetovém připojení a routeru.

U chůviček se také setkáte s dvěma funkcemi souvisejícími s přenosem signálu:

funkce1

Funkce A-FHSS

Chůvička stále přeskakuje mezi různými kanály, čímž zhoršuje možnost rušení nebo odposlouchávání.

Funkce DECT

V případě rušení, nebo slabého signálu se chůvička sama přeladí na jiný volný kanál.

Napájení

Další věc, nad kterou je potřeba se zamyslet, je zdroj napájení. Pokud plánujete mít chůvičku celou dobu v dětském pokoji na jednom místě, tak vám stačí síťové napájení dětské jednotky. Pokud však plánujete v létě nechávat miminko spát třeba v kočáře na zahradě a mít možnost se od něho vzdálit, určitě vyberte bateriové napájení. Rodičovská jednotka by měla být mobilní vždy, a proto je také většinou na baterie. Ale určitě oceníte i možnost napájení ze sítě, čímž doma ušetříte za baterie. Nejlepší je mít obě jednotky jak s bateriovým, tak síťovým napájením.

napájení - kompilace

Další nezbytné funkce

Doplňkové funkce

Existují další funkce, které může dětská chůvička mít, ale z praktického hlediska pouze zvyšují komfort nebo je využijete jen v ojedinělých situacích, a proto nejsou při výběru vždy klíčové. Jedná se o:

Režim VOX

V tichu je chůvička v pohotovostním režimu a přenos se aktivuje až hlasem dítěte, čímž se šetří energie.

Oboustranný přenos

Dětská i rodičovská jednotka fungují současně jako přijímač i vysílač – můžete na dítě mluvit skrze chůvičku.

Otočná kamera

Dětská jednotka s otočnou kamerou, kterou můžete sledovat větší prostor, popřípadě více dětí v pokoji.

Teploměr a vlhkoměr

Měření vlhkosti a teploty v blízkosti chůvičky.

Hudba

Možnost přehrávání ukolébavek nebo jiných zvuků na dětské jednotce.

Eco mód

Úsporný režim, při kterém je spotřeba energie řízena vzdáleností dětské a rodičovské jednotky.

Noční světlo

Malé světýlko na dětské jednotce dítěte, může sloužit k uklidnění dítěte nebo pro lepší orientaci ve tmě.

Při výběru dětské chůvičky určitě neuděláte chybu, pokud navštívíte obchod pilulka.cz. Velký výběr modelů a tipů, odpovídající ceny a více než 5000 výdejních míst. Navíc můžete nakoupit nejenom elektro, ale i drogerii, léky, potravinové doplňky a zdravotnické pomůcky.

A určitě se mrkněte také na naše další partnery. Jde o ověřené dodavatele, u kterých najdete vše, co budete jako správný fotřík potřebovat.